E-KSIĄŻKI - SZYBKO I TANIO
Od czasu pojawienia się w sieci książek w postaci elektronicznej trwa dyskusja o tym, czy są one lepsze czy może gorsze od książek tradycyjnych. Sama się nad tym niejednokrotnie zastanawiałam. Dyskusja ta jednak koncentruje się głównie na emocjach, gdyż przeciwnicy e-booków podkreślają, że „nie mają one duszy” lub piszą o swoich wspomnieniach z młodości związanych z czytaniem w wannie, fotelu, czy łóżku. Może to i racja... Za e-książkami jednak  przemawiają fakty.

Faktem bowiem jest to, że są one zdecydowanie tańsze od swoich tradycyjnych odpowiedników. Oszczędność ta wynika z tego, że wydawca nie ponosi tu kosztów druku ani kosztów transportu – i Ty też nie ponosisz tych kosztów :). Kupując ebooka płacisz tylko za wiedzę, która znajduje się w nabywanej przez Ciebie publikacji. Dodatkowo, cały świat dzięki temu zyskuje, gdyż rezygnując z niepotrzebnego wydruku ratujesz drzewa przed wycięciem (ważne dla ekologów:-)).

Cała transakcja kupna-sprzedaży odbywa się przez Internet. Ta forma dostarczenia zamówionej e-książki wiąże się także z drugą ważną zaletą cyfrowych publikacji – oszczędnością czasu. Gdy szybko potrzebujesz konkretnych informacji, możesz je mieć nawet w ciągu kilku minut. Nie musisz wychodzić z domu i iść do tradycyjnej księgarni. Nie musisz też czekać na listonosza i martwić się strajkami czy bałaganem na poczcie (paczka z Twoją książką nie trafi przez pomyłkę do skrzynki sąsiada). Zakupioną e-książkę ściągasz na swój dysk i już w tym momencie możesz zacząć ją czytać – po prostu. Bez względu na to, gdzie się w danej chwili znajdujesz. Przed zakupem każdego ebooka masz do dyspozycji jego darmowy fragment. Przeczytanie go ułatwi ci decyzję o zakupie danej książki.

Ten darmowy ebook to zbiór 27 opowiadań napisanych przez osoby, które na co dzień prowadzą blogi nie tylko...

Przykładowo, na  tej stronie po wybraniu danej książki i  zapoznaniu się ze szczegółami zamówienia możesz pobrać darmowy fragment zamieszczony tuż pod okładką publikacji. Niezależnie od tego w głównym  menu księgarni znajduje się przeważnie zakładka "darmowe ebooki" ,w której znajdują się publikacje dostępne za darmo do natychmiastowego ściągnięcia na dysk komputera, czytnik ebooków czy tablet.
Przykład darmowego ebooka
(Więcej darmowych ebooków i audiobooków znajdziesz na moim blogu w spisie na bocznym pasku).

Nie musisz także martwić się o to, że może zabraknąć dla Ciebie egzemplarzy. Nakład e-booków nie wyczerpuje się. Co więcej, w przypadku, gdy tytuł nie spełni Twoich oczekiwań masz prawo zwrócić zakupiony egzemplarz. Czyż nie jest to idealne rozwiązanie? ;)

I na koniec coś, czego tradycyjna książka dać Ci nie może – po wersji elektronicznej możesz poruszać się z łatwością. Odpowiednio przygotowany spis treści i możliwość przeszukiwania tekstu pozwolą Ci szybciej odnaleźć stronę, na której są potrzebne informacje – koniec kartkowania i wypadających zakładek.

Jeśli więc w tej chwili potrzebujesz wartościowej wiedzy w przystępnej cenie – nie wahaj się. Znajdź odpowiednią e-książkę, zamów ją, a już za kilka chwil będziesz mieć źródło cennej wiedzy, zupełnie inne od tych pokrytych kurzem na Twojej półce, ale czy brak kurzu to rzeczywiście wada? ;)


A wystarczyłby tylko czytnik ebooków:-)Zobacz także:
Brak czasu na książki? - Słuchaj zamiast czytać.
Książka drukowana, czy elektroniczna? Oto jest pytanie...


0 komentarze: